Öt zenés nyári este

Lassan megszokta a közönség a zenés nyári estéket, és volt, aki mind az öt előadást megnézte a Nadányi Zoltán Művelődési Ház udvarán.

2017. július 1-jén Tolcsvay Béla, Szép szerelemem Magyarország című műsoraával kezdődött a rendezvénysorozat. A kiváló előadó 2015-ben az ősi magyar kultúra hagyományaiból és tradicionális hitvilágából építkező, egyedi stílusú és sokoldalú dalszerzői, előadóművészi pályája elismeréseként Kossuth-díjat kapott. Méltán aratott városunkban is zajos sikert. A második előadó most járt először városunkban, de az Európa-hírű Sirtos együttes rendszeresen koncertezik Hollandiában, Belgiumban, Ausztriában, Németországban, Belgiumban. Állandó szereplője a görög, az olasz és a magyarországi fesztiváloknak, zenei eseményeknek. A koncert végén a közönség is táncra perdült a művelődési ház nagytermében. Július 22-én harmadik állomásához érkezett a Zenés nyári esték, akkor az egri Jazzymotion zenekar volt a vendégünk akik Frank Sinatra, születési nevén Francis Albert Sinatra, többszörös Grammy- és Oscar-díjas, olasz származású amerikai pop–dzsessz énekes és színész dalait gyúrták egy felejthetetlen estébe. Farkas Antal zongorajátékát és Káli Gergely színművész-énekes estjén a dalok angolul szóltak, de az estet összefogta és az nézőket magával ragadta az előadó már-már költői magyar fordításai amelyek eggyé váltak az ismert slágerekkel. Berecz András sördalok című műsorára voltak a legtöbben kíváncsiak. A Kossuth-díjas előadó bevezetőjében elmondta, hogy a csuvas kis nép; egymilliónyian vannak Csuvasföldön és még sokan élnek Szibériában, elszórtan. Van egy olyan műfajuk, amiről a világirodalom még nem szerzett tudomást ˗ mivel ritka, hogy ennyire kis népekkel foglalkozzon. A műfaj neve rokondicsérő sördal, amiben a csuvasok ˗ megszámlálhatatlan hasonlat segítségével ˗  a rokonság jelentőségével foglalkoznak. Mi lehet a titka Berecznek, talán az, amit műsorban is megfogalmazott: „Ha vagyunk ˗ legyünk!”  „Csak egy tánc volt..” a címe az utolsó nyári zenés estének, ahol Szécsi Pál és Domján Edit 10 hónapos románcát elevenítette fel két kiváló színész: Komáromi Anett Békéscsabáról. Műsoruk üdítően hatott a nyári forróságban.

Helyi hírek

^ ^ ^
Copyright (c) 2017 - Bihari Hírlap